UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.0) - en to da translation catalogue (33 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: On
da: Tilsluttet

en: error
da: fejl

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: settings
da: indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Background Image
da: Baggrundsbillede

en: Large
da: Stor

en: Icon
da: Ikon

en: Error
da: Fejl

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Heading
da: Overskrift

en: Success
da: Succes

en: Warning
da: Advarsel

en: Items
da: Overskrifter

en: help
da: hjælp

en: comment
da: kommentar

en: cancel
da: fortryd

en: Paragraph
da: Afsnit

en: No link
da: Intet link

en: Card
da: Kort

en: Accordion
da: Foldud menu

en: Emergency
da: Nødsituation

en: Alert
da: Advarsel

en: No labels
da: Ingen mærkater

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Wide (1090)
da: Bred (1090)
