UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.0) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: On
hi: चालू

en: error
hi: त्रुटि

en: Tags
hi: उपनाम

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: settings
hi: सेटिंग्स

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Large
hi: बढा

en: Icon
hi: चिन्ह

en: link
hi: लिंक

en: Error
hi: त्रुटि

en: Off
hi: बंद

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Heading
hi: शीर्षक

en: Success
hi: सफलता

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Media
hi: मीडिया

en: help
hi: मदद

en: comment
hi: कमेन्ट

en: info
hi: जानकारी

en: No link
hi: कोई लिंक नहीं

en: Card
hi: कार्ड

en: Emergency
hi: आपातकाल

en: Alert
hi: चेतावनी

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hi: समान विषयों पर श्रेणियों में समूह लेखों के लिए टैग का उपयोग करें।
