UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.0) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: On
it: Acceso

en: error
it: errore

en: Tags
it: Etichette

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: settings
it: impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Large
it: Grande

en: Icon
it: Icona

en: Error
it: Errore

en: Off
it: Spento

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Heading
it: Intestazione

en: Success
it: Riuscito

en: Warning
it: Avviso

en: Items
it: Elementi

en: help
it: aiuto

en: comment
it: commento

en: cancel
it: annulla

en: Collection
it: Collezione

en: info
it: informazioni

en: Meta Tags
it: Meta tag

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: No link
it: Nessun link

en: Emergency
it: Emergenza

en: Variant
it: Variante

en: Alert
it: Avviso

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
it: Utilizza i tag per organizzare in categorie i contenuti riguardanti lo stesso argomento.

en: Paragraphs
it: Paragrafi
