UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.0) - en to kn translation catalogue (31 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: error
kn: ದೋಷ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: link
kn: ಸಂಪರ್ಕಕೊಂಡಿ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Heading
kn: ಹೆಡಿಂಗ್

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: help
kn: ಸಹಾಯ

en: comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆ

en: cancel
kn: ರದ್ದು ಮಾಡು

en: Collection
kn: ಸಂಗ್ರಹ

en: info
kn: ಸೂಚನೆ

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Accordion
kn: ಅಕಾರ್ಡಿಯಾನ್

en: Emergency
kn: ತುರ್ತು

en: Desktop
kn: ಗಣಕತೆರೆ

en: Alert
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ
