UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.0) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: On
nl: Aan

en: error
nl: fout

en: Tags
nl: Labels

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: settings
nl: instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Large
nl: Groot

en: Icon
nl: Pictogram

en: Error
nl: Fout

en: Off
nl: Uit

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Heading
nl: Koptekst

en: Success
nl: Succes

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: help
nl: hulp

en: flag
nl: vlag

en: comment
nl: reactie

en: cancel
nl: annuleren

en: Collection
nl: Collectie

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: No link
nl: Geen link

en: Card
nl: Kaart

en: Accordion
nl: Accordeon

en: Emergency
nl: Noodtoestand

en: Alert
nl: Alarm

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nl: Gebruik tags om artikelen over vergelijkbare onderwerpen in categorieën te groeperen.

en: No text
nl: Geen tekst

en: check
nl: controleer

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Bordered
nl: Omrand

en: Cards
nl: Kaarten

en: Use local images for reusable media.
nl: Gebruik lokale afbeeldingen voor herbruikbare media.

en: Wide (1090)
nl: Breed (1090)

en: Heading Level
nl: Kopniveau
