UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.0) - en to ro translation catalogue (30 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: On
ro: Pornit

en: error
ro: eroare

en: Tags
ro: Etichete

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: settings
ro: setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Large
ro: Mare

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Error
ro: Eroare

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Success
ro: Succes

en: Warning
ro: Avertizare

en: Items
ro: Articole

en: help
ro: ajutor

en: flag
ro: marcaj

en: comment
ro: comentariu

en: cancel
ro: revocare

en: No link
ro: Niciun link

en: Emergency
ro: Urgență

en: Alert
ro: Alertă

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.
