UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.0) - en to ru translation catalogue (51 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: On
ru: Вкл

en: error
ru: ошибка

en: Tags
ru: Теги

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: settings
ru: настройки

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Background Image
ru: Фоновое изображение

en: Large
ru: Большой

en: Icon
ru: Иконка

en: link
ru: ссылка

en: Error
ru: Ошибка

en: Off
ru: Выкл

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Heading
ru: Заголовок

en: Success
ru: Успешно

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Items
ru: Элементы

en: Media
ru: Мультимедиа

en: help
ru: справка

en: flag
ru: отметить

en: comment
ru: комментарий

en: cancel
ru: отмена

en: Collection
ru: Коллекция

en: info
ru: информация

en: Meta Tags
ru: Мета-теги

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Slim
ru: Тонкая

en: No link
ru: Ссылки нет

en: Card
ru: Карточка

en: Accordion
ru: Аккордеон

en: Emergency
ru: Аварийная

en: Desktop
ru: Десктоп

en: Variant
ru: Вариант

en: Alert
ru: Оповещение

en: Button Text
ru: Текст кнопки

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ru: Используйте метки для группировки статей по темам.

en: No text
ru: Нет текста

en: Modal
ru: Модальное окно

en: Counters
ru: Счётчики

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Tablet
ru: Планшет

en: Use local images for reusable media.
ru: Используйте локальные изображения для используемых повторно медиа.

en: Wide (1090)
ru: Широкий (1090)

en: Heading Level
ru: Уровень заголовка
