UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.0) - en to sv translation catalogue (37 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: On
sv: På

en: error
sv: fel

en: Tags
sv: Etiketter

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: settings
sv: inställningar

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Large
sv: Stor

en: Icon
sv: Ikon

en: link
sv: länk

en: Error
sv: Fel

en: Off
sv: Av

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Heading
sv: Rubrik

en: Warning
sv: Varning

en: Items
sv: Poster

en: help
sv: hjälp

en: comment
sv: kommentar

en: cancel
sv: avbryt

en: Collection
sv: Samling

en: Meta Tags
sv: Metataggar

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: No link
sv: Ingen länk

en: Card
sv: Kort

en: Emergency
sv: Nödsituation

en: Alert
sv: Larm

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Tablet
sv: Surfplatta

en: Use local images for reusable media.
sv: Använd lokala bilder för återanvändbara media.

en: Wide (1090)
sv: Bred (1090)
