UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.0) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: On
tr: Açık

en: error
tr: hata

en: Tags
tr: Etiketler

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: settings
tr: ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Large
tr: Büyük

en: Icon
tr: Simge

en: link
tr: bağlantı

en: Error
tr: Hata

en: Off
tr: Kapalı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Heading
tr: Başlık

en: Warning
tr: Uyarı

en: Items
tr: Öğeler

en: Multiselect
tr: Çoklu seçim

en: Media
tr: Medya

en: help
tr: yardım

en: flag
tr: işaret

en: comment
tr: yorum

en: cancel
tr: iptal

en: info
tr: bilgi

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: No link
tr: Bağlantı yok

en: Card
tr: Kart

en: Emergency
tr: Acil durum

en: Alert
tr: Çok önemli

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
tr: Benzer konulardaki yazıları kategoriler halinde gruplamak için etiketleri kullanın.

en: Heading level
tr: Başlık seviyesi
