UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: On
id: Pada

en: Tags
id: Tag

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: settings
id: pengaturan

en: Default
id: Bawaan

en: Large
id: Besar

en: Icon
id: Ikon

en: link
id: tautan

en: Error
id: Kesalahan

en: Off
id: Matikan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Heading
id: Judul

en: Warning
id: Peringatan

en: Items
id: Item

en: help
id: panduan

en: comment
id: komentar

en: cancel
id: batal

en: No link
id: TIdak ada tautan.

en: Card
id: Kartu

en: Emergency
id: Darurat

en: Alert
id: Peringatan

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
id: Gunakanlah tag untuk mengelompokan artikel yang memiliki topik mirip kedalam kategori.

en: Use local images for reusable media.
id: Gunakan gambar lokal untuk media yang dapat digunakan kembali.
