UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.1) - en to ar translation catalogue (28 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: On
ar: في

en: error
ar: خطأ

en: Tags
ar: وسوم

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: settings
ar: إعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Large
ar: كبير

en: Icon
ar: أيقونة

en: link
ar: رابط

en: Error
ar: خطأ

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Heading
ar: الترويسة

en: Warning
ar: تحذير

en: Items
ar: أخبار

en: Media
ar: ميديا

en: comment
ar: تعليق

en: info
ar: معلومات

en: Card
ar: بطاقة

en: Emergency
ar: حالة طارئة

en: Alert
ar: تنبيه
