UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.1) - en to el translation catalogue (35 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: On
el: Ανοικτό

en: error
el: σφάλμα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Large
el: Μεγάλο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: link
el: σύνδεσμος

en: Error
el: Σφάλμα

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Success
el: Επιτυχία

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Media
el: Μέσα

en: help
el: βοήθεια

en: flag
el: σημαία

en: comment
el: σχόλιο

en: cancel
el: ακύρωση

en: info
el: πληροφορία

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Emergency
el: Έκτακτη ανάγκη

en: Alert
el: Συναγερμός

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: No text
el: Χωρίς κείμενο

en: Summary Box
el: Πλαίσιο περίληψης
