UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.0) - en to he translation catalogue (33 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: On
he: פעיל

en: error
he: שגיאות

en: Tags
he: תגיות

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Large
he: גדול

en: Icon
he: סמל

en: link
he: קישור

en: Error
he: שגיאה

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Heading
he: כותרת

en: Success
he: הצלחה

en: Warning
he: אזהרה

en: Items
he: פריטים

en: Media
he: מדיה

en: help
he: עזרה

en: comment
he: תגובה

en: cancel
he: בטל

en: info
he: מידע

en: No link
he: אין קישור

en: Card
he: קלף

en: Emergency
he: חירום

en: Alert
he: אתרעה

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.
