UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.1) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: On
ja: オン

en: error
ja: エラー

en: Tags
ja: タグ

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Background Image
ja: 背景画像

en: Large
ja: 大

en: Icon
ja: アイコン

en: link
ja: リンク

en: Error
ja: エラー

en: Off
ja: オフ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Heading
ja: 見出し1

en: Warning
ja: 警告

en: Items
ja: アイテム

en: Media
ja: メディア

en: help
ja: ヘルプ

en: comment
ja: コメント

en: cancel
ja: キャンセル

en: info
ja: 情報

en: Meta Tags
ja: メタタグ

en: No link
ja: リンクなし

en: Card
ja: カード

en: Emergency
ja: 緊急

en: Alert
ja: 警告

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ja: 記事をトピックなどに合わせてグループ化するにはタグを使用してください

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Tablet
ja: タブレット

en: Use local images for reusable media.
ja: サーバー内に保存された画像を再利用可能なメディアとして使います。
