UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.1) - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: On
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: settings
oc: paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Large
oc: Grand

en: link
oc: ligam

en: Off
oc: Desactivat

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Heading
oc: Entèsta

en: Warning
oc: Avertiment

en: Items
oc: Elements

en: Media
oc: Mèdia

en: help
oc: ajuda

en: comment
oc: comentari

en: cancel
oc: anullar

en: No link
oc: Aucun ligam

en: Variant
oc: Varianta

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
oc: Utilizatz las etiquetas per regropar en categorias los articles de tèmas similars.
