UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.1) - en to pl translation catalogue (41 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: On
pl: Włączony

en: error
pl: błąd

en: Tags
pl: Tagi

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: settings
pl: ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Background Image
pl: Obraz tła

en: Large
pl: Duże

en: Icon
pl: Ikona

en: link
pl: odnośnik

en: Error
pl: Błąd

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Success
pl: Sukces

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Items
pl: Elementy

en: help
pl: pomoc

en: flag
pl: flaga

en: comment
pl: komentarz

en: cancel
pl: anuluj

en: Collection
pl: Kolekcja

en: info
pl: informacja

en: Paragraph
pl: Akapit

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: Card
pl: Karta

en: Emergency
pl: Awaria

en: Variant
pl: Wariant

en: Alert
pl: Ostrzeżenie

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Counters
pl: Liczniki

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Use local images for reusable media.
pl: Wykorzystuje lokalne obrazy w mediach wielokrotnego użytku.

en: Wide (1090)
pl: Szeroki (1090)
