UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.1) - en to vi translation catalogue (37 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Content
vi: Nội dung

en: Type
vi: Kiểu

en: On
vi: Bật

en: error
vi: lỗi

en: Tags
vi: Thẻ

en: Image
vi: Ảnh

en: Center
vi: Giữa

en: settings
vi: các thiết lập

en: Label
vi: Nhãn

en: Default
vi: Mặc định

en: Background Image
vi: Ảnh nền

en: Large
vi: Rộng

en: Icon
vi: Biểu tượng

en: link
vi: liên kết

en: Error
vi: Lỗi

en: Off
vi: Tắt

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Footer
vi: Phần chân

en: Heading
vi: Tiêu đề

en: Success
vi: Thành công

en: Warning
vi: Cảnh báo

en: Items
vi: Hàng hóa

en: Media
vi: Phương tiện

en: help
vi: trợ giúp

en: flag
vi: đánh dấu

en: comment
vi: bài bình luận

en: info
vi: thông tin

en: Paragraph
vi: Đoạn

en: No link
vi: Không liên kết

en: Accordion
vi: Đàn xếp

en: Desktop
vi: Màn hình nền

en: Alert
vi: Báo động

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
vi: Sử dụng thẻ để nhóm các bài viết về các chủ đề tương tự thành các thể loại.

en: Modal
vi: Cách thức

en: Tablet
vi: Bảng tính
