UIkit (8.x-2.5) - en to is translation catalogue (21 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Search
is: Leit

en: Container
is: Gámur

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Layout
is: Útlit

en: Page title
is: Titill síðu

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Tools
is: Tól

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Drag to re-order
is: Dragðu til að endurraða

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
is: Endurraða röðum eftir tölulegu vægi í stað þess að draga þær.

en: Show row weights
is: Sýna línuvægi

en: Hide row weights
is: Fela línuvægi

en: Last page
is: Síðasta síða
