UIkit (8.x-2.6) - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: new
ar: جديد

en: Search
ar: بحث

en: Container
ar: حاوية

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: المساعدة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Tools
ar: الأدوات

en: Changed
ar: تم التغير

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Drag to re-order
ar: اسحب لتغير الترتيب

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ar: إعادة ترتيب السطور حسب وزن رقمي بدلا من سحبها.

en: Show row weights
ar: إظهار أوزان الأسطر

en: Hide row weights
ar: إخفاء أوزان السطور
