UIkit (8.x-3.5) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Home
fa: خانه

en: new
fa: جدید

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Layout
fa: آرایش

en: Basic Settings
fa: تنظیمات پایه

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Other
fa: ساير

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Tools
fa: ابزارها

en: Select all rows in this table
fa: انتخاب همه سطرها در این جدول

en: Deselect all rows in this table
fa: عدم انتخاب همه سطرها در این جدول

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: No style
fa: بدون قالب

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary
fa: اصلی

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
