UIkit (8.x-3.5) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: Home
uk: Головна

en: new
uk: новий

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Search
uk: Пошук

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Layout
uk: Макет

en: Basic Settings
uk: Основні налаштування

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Other
uk: Інше

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Tools
uk: Інструменти

en: Select all rows in this table
uk: Вибрати всі рядки в таблиці

en: Deselect all rows in this table
uk: Зняти вибір всіх рядків

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: No style
uk: Немає стилю

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary
uk: Основні

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Card
uk: Картка

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Powered by Drupal
uk: Працює на Drupal

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Page Layout
uk: Формат сторінки

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Page margin
uk: Відступ сторінки

en: -- Select --
uk: -- Виберіть --

en: Standard Layout
uk: Стандартний макет

en: Tablet Layout
uk: Макет для планшетів

en: Top margin
uk: Верхнє поле

en: Bottom margin
uk: Нижнє поле

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Page @items.current
uk: Сторінка @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: The directory "!directory" was not found.
uk: Каталог "!directory" не знайдено.
