UIkit Admin (8.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Version
it: Versione

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Web Server
it: Server web

en: System
it: Sistema

en: Changed
it: Modificato

en: Memory limit
it: Limite di memoria

en: Drag to re-order
it: Trascina per riordinare

en: Hide summary
it: Nascondi sommario

en: Edit summary
it: Modifica sommario

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
it: Riordina le righe con un peso numerico invece di trascinarle.

en: Show row weights
it: Mostra l'ordine delle righe.

en: Hide row weights
it: Nascondi l'ordine delle righe

en: Last Cron Run
it: Ultima esecuzione Cron

en: Drupal Version
it: Versione di Drupal

en: Show all columns
it: Mostra tutte le colonne

en: Show table cells that were hidden to make the table fit within a small screen.
it: Mostra le celle che sono state nascoste per adattare la tabella ad uno schermo piccolo.

en: You have unsaved changes.
it: Sono presenti modifiche non salvate.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
it: Non hai ancora creato alcun tipo di contenuto. Vai alla <a href="@create_content">pagina di creazione di tipo di contenuti</a> per aggiungere un nuovo tipo di contenuti.

en: Hide lower priority columns
it: Nascondi colonne a priorità inferiore.
