UIkit Admin (8.x-2.0-rc2) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Author
da: Forfatter

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Published
da: Udgivet

en: Changed
da: Ændret

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: Memory limit
da: RAM grænse

en: Drag to re-order
da: Træk for at (om)sortere

en: Hide summary
da: Skjul resumé

en: Edit summary
da: Redigér resumé

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
da: Sortér rækker med numeriske vægte i stedet for at trække dem.

en: Show row weights
da: Vis rækkevægte

en: Hide row weights
da: Skjul rækkevægte

en: Last Cron Run
da: Sidste Cron Kørsel

en: Show all columns
da: Vis alle kolonner

en: Show table cells that were hidden to make the table fit within a small screen.
da: Vis tabelceller som var skjult for at få tabellen til at passe på en lille skærm.

en: You have unsaved changes.
da: Du har ændringer, som ikke er blevet gemt.

en: Last saved
da: Sidst gemt

en: Not saved yet
da: Ikke gemt endnu

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til siden <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: Hide lower priority columns
da: Skjul kolonner med lav prioritet
