UIkit Admin (8.x-2.0-rc4) - en to th translation catalogue (18 entries)

en: Version
th: รุ่น

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: System
th: ระบบ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Drag to re-order
th: ลากเพื่อเปลี่ยนลำดับ

en: Hide summary
th: ซ่อนสรุป

en: Edit summary
th: แก้ไขสรุป

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
th: เปลี่ยนลำดับแถวด้วยน้ำหนักตัวเลขแทนการลาก

en: Show row weights
th: แสดงน้ำหนักของแถว

en: Hide row weights
th: ซ่อนน้ำหนักแถว

en: Show all columns
th: แสดงคอลัมน์ทั้งหมด

en: Show table cells that were hidden to make the table fit within a small screen.
th: แสดงเซลล์ตารางที่ถูกซ่อนไว้เพื่อให้พอดีกับตารางที่อยู่ในหน้าจอขนาดเล็ก

en: You have unsaved changes.
th: คุณมีการเปลี่ยนแปลงลำดับสินค้ากรุณากดปุ่มอัพเดทข้อมูล

en: Last saved
th: บันทึกล่าสุด

en: Not saved yet
th: ยังไม่ได้บันทึกไว้

en: Hide lower priority columns
th: ซ่อนคอลัมน์ที่ไม่สำคัญ
