UIkit Admin (8.x-3.1) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: Description
ja: 説明

en: Version
ja: バージョン

en: Name
ja: 名前

en: Help
ja: ヘルプ

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Web Server
ja: ウェブサーバー

en: Database
ja: データベース

en: Footer
ja: フッター

en: System
ja: システム

en: Installed
ja: インストール済み

en: Memory limit
ja: メモリの制限

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Last Cron Run
ja: 最後の Cron 実行

en: Drupal Version
ja: Drupal バージョン

en: You have unsaved changes.
ja: 変更はまだ保存されていません。

en: Version: @module-version
ja: バージョン: @module-version

en: Requires: @module-list
ja: @module-list が必要

en: Required by: @module-list
ja: @module-list に必要

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ja: マシン名: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: General System Information
ja: システム全体の情報
