UIkit Blog (8.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Custom
fa: سفارشی

en: Users
fa: کاربران

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Custom date format
fa: قالب سفارشی تاریخ

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
