UIkit Blog (8.x-2.0-beta2) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Forgot password?
de: Passwort vergessen?

en: Content
de: Inhalt

en: Search
de: Suche

en: Help
de: Hilfe

en: Top
de: Oben

en: Page title
de: Seitentitel

en: Bottom
de: Unten

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Users
de: Benutzer

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Create new account
de: Neues Benutzerkonto erstellen

en: Top left
de: Oben links

en: Top right
de: Oben rechts

en: Bottom right
de: Unten rechts

en: Bottom left
de: Unten links

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Custom date format
de: Benutzerdefiniertes Datumsformat

en: Powered by Drupal
de: Angetrieben durch Drupal

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Primary tasks
de: Primäre Aufgaben

en: Secondary tasks
de: Sekundäre Aufgaben

en: Site branding
de: Branding der Website

en: STARTERKIT settings
de: STARTERKIT-Einstellungen

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: User account menu
de: Benutzermenü

en: The name of the theme was not specified.
de: Es wurde kein Name für das Theme angegeben.

en: The directory "!directory" was not found.
de: Das Verzeichnis „!directory“ wurde nicht gefunden.

en: The STARTERKIT directory was not found in "!directory"
de: Das STARTERKIT-Verzeichnis wurde in „!directory“ nicht gefunden

en: Starterkit for "!name" created in: !path
de: Starterkit für „!name“ wurde in !path erstellt
