UIkit Blog (8.x-2.0-beta2) - en to pl translation catalogue (29 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Forgot password?
pl: Zapomniane hasło?

en: Content
pl: Zawartość

en: Search
pl: Szukaj

en: Help
pl: Pomoc

en: Top
pl: Góra strony

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Custom
pl: Własne

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika
