UIkit Blog (8.x-2.0-rc2) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Forgot password?
fr: Mot de passe oublié ?

en: Content
fr: Contenu

en: Search
fr: Rechercher

en: Help
fr: Aide

en: Top
fr: Haut

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Bottom
fr: Bas

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Create new account
fr: Créer un nouveau compte

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Top right
fr: Haut droit

en: Bottom right
fr: Bas droit

en: Bottom left
fr: Bas gauche

en: Tabs
fr: Onglets

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Custom date format
fr: Format de date personnalisé

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur
