UIkit Blog (8.x-2.0-rc2) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Home
pt: Início

en: Forgot password?
pt: Esqueceu sua senha?

en: Content
pt: Conteúdo

en: Search
pt: Buscar

en: Help
pt: Ajuda

en: Top
pt: Superior

en: Page title
pt: Título da página

en: Bottom
pt: Inferior

en: Custom
pt: Personalizado

en: Users
pt: Usuários

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Create new account
pt: Criar nova conta

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Top right
pt: Direita em cima

en: Bottom right
pt: Direita embaixo

en: Bottom left
pt: Esquerda embaixo

en: Tabs
pt: Abas

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Custom date format
pt: Formato de data personalizado

en: Powered by Drupal
pt: Desenvolvido com Drupal

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: User account menu
pt: Menu de conta de usuário
