UIkit Blog (8.x-3.0-rc2) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Forgot password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

en: Content
tr: İçerik

en: Search
tr: Ara

en: Help
tr: Yardım

en: Top
tr: En üst

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Bottom
tr: Alt

en: Custom
tr: Özel

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Custom date format
tr: Özelleştirilmiş tarih biçimi

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Site branding
tr: Site markası

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü
