UIkit Blog (8.x-3.0-rc3) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Forgot password?
id: Lupa Password

en: Content
id: Konten

en: Search
id: Pencarian

en: Help
id: Bantuan

en: Top
id: Atas

en: Page title
id: Judul halaman

en: Bottom
id: Dasar

en: Custom
id: Tersuai

en: Navigation
id: Navigasi

en: Users
id: Pengguna

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: Tabs
id: Tab

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Custom date format
id: Format tanggal kustom

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna

en: Sticky header
id: Header lengket
