UIkit Blog (8.x-3.0-rc3) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Forgot password?
it: Password dimenticata?

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Help
it: Aiuto

en: Top
it: In cima

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Bottom
it: In fondo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Navigation
it: Navigazione

en: Users
it: Utenti

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Tabs
it: Schede

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Custom date format
it: Formato data personalizzato

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
