UIkit Blog (8.x-3.0-rc3) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Forgot password?
hi: पासवर्ड भूल गए?

en: Content
hi: सामग्री

en: Search
hi: खोज

en: Help
hi: मदद

en: Top
hi: ऊपर

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Bottom
hi: तल

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Top right
hi: ऊपरी दायां

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Custom date format
hi: अपने अनुसार तिथि प्रारूप

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
