UIkit Blog (8.x-3.0-rc3) - en to oc translation catalogue (18 entries)

en: Content
oc: Contengut

en: Search
oc: Recercar

en: Help
oc: Ajuda

en: Top
oc: Naut

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Bottom
oc: Bas

en: Custom
oc: Personalizat

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Users
oc: Utilizaires

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Create new account
oc: Crear un compte novèl

en: Tabs
oc: Onglets

en: Custom date format
oc: Format de data personalizat

en: Powered by Drupal
oc: Propulsat per Drupal

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina
