UIkit Blog (8.x-3.0-rc2) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: راهنما

en: Top
fa: بالا

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Bottom
fa: پایین

en: Custom
fa: سفارشی

en: Users
fa: کاربران

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Bottom right
fa: پائین راست

en: Bottom left
fa: پائین چپ

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Custom date format
fa: قالب سفارشی تاریخ

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر

en: User account menu
fa: قائم حساب کابرا
