UIkit Components (8.x-3.0-beta1) - en to ca translation catalogue (42 entries)

en: None
ca: Cap

en: Center
ca: Centre

en: Default
ca: Per defecte

en: High
ca: Alta

en: Low
ca: Baixa

en: Layout
ca: Disposició

en: Configure
ca: Configura

en: Medium
ca: Mitjana

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Normal menu item
ca: Element de menú normal

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Common
ca: Comú

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ca: Necessiteu com a mínim un camp abans de poder configurar els vostres paràmetres de la taula

en: Override normal sorting if click sorting is used
ca: Sobreescriu l'ordenació normal si s'utilitza l'ordenació per clic

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ca: Habilita l'estil "enganxat" del Drupal per la capçalera de taula (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
ca: (L'efecte de capçalera enganxada no estarà actiu per la previsualització a continuació, només a la sortida en viu)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
ca: Col·loqueu els camps en columnes; podeu combinar múltiples camps a la mateixa columna. Si ho feu, s'utilitzarà el separador de la columna especificada per a separar els camps. Marqueu la casella d'ordenació per fer que aquesta columna es pugui ordenar al fer-hi clic, i marqueu el botó d'ordenació predeterminada per a determinar quina columna ha d'ordenar-se de forma predeterminada, si n'hi hagués. Podeu controlar l'ordre de les columnes i les etiquetes dels camps a la secció de camps.

en: Wrapper class
ca: Classe del contenidor

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
ca: La classe proporcionada al contenidor, fora de la llista.

en: List class
ca: Classe de la llista

en: Show the empty text in the table
ca: Mostrar la taula sense text

en: Views plugins
ca: Connectors del Views

en: Caption for the table
ca: Llegenda per la taula

en: Table details
ca: Detalls de la taula

en: Summary title
ca: Títol del resum

en: Table description
ca: Descripció de la taula

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
ca: Proporcioneu detalls addicionals sobre la taula per augmentar l'accessibilitat.

en: Columns for @field
ca: Columnes per @field

en: Sortable for @field
ca: Ordenable per @field

en: Default sort order for @field
ca: Ordenació predeterminada per a @field

en: Default sort for @field
ca: Ordenació predeterminada per @field

en: Alignment for @field
ca: Alineació per @field

en: Separator for @field
ca: Separador per @field

en: Hide empty column for @field
ca: Amaga la columna buida per @field

en: No default sort
ca: Sense ordenació predeterminada

[ctx: Text alignment]
en: Left
ca: Esquerra

[ctx: Text alignment]
en: Center
ca: Centrat

[ctx: Text alignment]
en: Right
ca: Dreta

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is possible to show an empty table with the text in it.
ca: Per una vista buida la taula està oculta de forma predeterminada. Amb aquesta opció és possible de mostrar una taula buida amb el text a dins.

en: A title semantically associated with your table for increased accessibility.
ca: Un títol associat semànticament amb la vostra taula per a una major accessibilitat.
