UIkit Components (8.x-3.0-beta5) - en to rw translation catalogue (5 entries)

en: List
rw: Urutonde

en: Center
rw: Hagati

[ctx: Text alignment]
en: Left
rw: Ibumoso

[ctx: Text alignment]
en: Center
rw: Hagati

[ctx: Text alignment]
en: Right
rw: Iburyo
