UIkit Components (8.x-3.4) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: List
fa: سجل

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Center
fa: وسط

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: High
fa: زیاد

en: Low
fa: کم

en: Layout
fa: آرایش

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Medium
fa: متوسط

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Bullet list
fa: سجل بولت

en: Title field
fa: عنوان حوزه

en: Image field
fa: میدان تصویر

en: Views plugins
fa: دیدن افزونک ها
