UIkit Components (8.x-3.6) - en to fi translation catalogue (53 entries)

en: List
fi: Lista

en: None
fi: Ei mitään

en: default
fi: oletus

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Center
fi: Keskellä

en: Default
fi: Oletus

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: High
fi: Korkein

en: Low
fi: Alin

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Configure
fi: Määrittele

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Normal menu item
fi: Normaali valikkoelementti

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Bullet list
fi: Luettelomerkkilista

en: Field mapping
fi: Kenttien vastaavuuksien määrittely

en: Title field
fi: Otsikkokenttä

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: You need at least one field before you can configure your table settings
fi: Tarvitset vähintään yhden kentän ennen kuin voit muokata taulukon asetuksia

en: Override normal sorting if click sorting is used
fi: Ohita normaali lajittelu jos klikkaus-järjestely on valittuna

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
fi: Aktivoi Drupal-tyyliset "kiinteät" taulunotsikot (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
fi: (Kiinteät otsikot eivät näy alla olevassa esikatselussa, vaan ainoastaan varsinaisessa tulosteessa.)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
fi: Siirrä kenttiä sarakkeisiin: voit yhdistää useampia kenttiä yhteen sarakkeeseen. Jos teet näin, kentät erotetaan toisistaan sarakkeelle määritellyllä erottimella. Valitse "lajiteltava"-ruutu tehdäksesi sarakkeesta lajiteltavan. Lisäksi valitse oletuslajittelu määritelläksesi minkä sarakkeen mukaan (jos mikään) lajitellaan lähtökohtaisesti. Voit hallita sarakkeiden järjestystä ja kenttien otsikoita kentät-osiossa.

en: Elements
fi: Elementit

en: Wrapper class
fi: Ympäröivän elementin luokka

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
fi: Listan ulkopuolelle asetettavan ympäröivän elementin CSS-luokka.

en: List class
fi: Listan luokka

en: Show the empty text in the table
fi: Näytä tyhjä teksti taulussa

en: Animation effect
fi: Animointiefekti

en: Views plugins
fi: Näkymien laajennukset

en: Caption for the table
fi: Kuvateksti taulukolle

en: Table details
fi: Taulukon tiedot

en: Summary title
fi: Tiivistelmän otsikko

en: Table description
fi: Taulukon kuvaus

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
fi: Syötä lisätietoja taulukkoon liittyen parantaaksesi sen saavutettavuutta.

en: Columns for @field
fi: Sarakkeet kentälle @field

en: Sortable for @field
fi: Lajiteltavissa kentälle @field

en: Default sort order for @field
fi: Oletus-lajittelujärjestys kentälle @field

en: Default sort for @field
fi: Oletuslajittelu kentälle @field

en: Alignment for @field
fi: Sisennytys kentälle @field

en: Separator for @field
fi: Erotin kentälle @field

en: Hide empty column for @field
fi: Piilota tyhjä sarake kentälle @field

en: Responsive setting for @field
fi: Responsiivisuusasetukset kentälle @field

en: No default sort
fi: Ei oletuslajittelua

[ctx: Text alignment]
en: Left
fi: Vasemmalla
    kontekstissa: Tekstin keskitys

[ctx: Text alignment]
en: Center
fi: Keskellä
    kontekstissa: Tekstin keskitys

[ctx: Text alignment]
en: Right
fi: Oikealla
    kontekstissa: Tekstin keskitys
