UIkit Grid (8.x-1.0) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: None
cy: Dim

en: Small
cy: Bach

en: Large
cy: Mawr

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Number of columns
cy: Nifer o golofnau

en: Medium
cy: Canolig
