UIkit Grid (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: None
da: Ingen

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
da: Du kan bruge felt-token i "Erstatningsmønstre" som de bruges i "Omskriv output fra dette felt".

en: Custom column class
da: Brugerdefineret kolonneklasse

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
da: Yderligere klasser på hver kolonne. Adskilt af mellemrum.

en: Custom row class
da: Brugerdefineret rækkeklasse

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
da: Yderligere klasser på hver række. Adskilt af mellemrum.
