UIkit Grid (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: None
sv: Ingen

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Views
sv: Vyer

en: Number of columns
sv: Antal kolumner

en: Medium
sv: Mellan

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
sv: Du kan använda ersättningstecken för fält enligt "Ersättningsmönster" som används i "Skriv om utmatningen för detta fält" för alla fält.

en: Custom column class
sv: Anpassad kolumnklass

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
sv: Ytterligare klasser att tillhandahålla på varje kolumn. Avskilda med ett mellanslag.

en: Custom row class
sv: Anpassad radklass

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
sv: Ytterligare klasser att tillhandahålla på varje rad. Avskilda med ett mellanslag.
