UIkit Grid (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Views
fr: Vues

en: Number of columns
fr: Nombre de colonnes

en: Medium
fr: Moyen

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
fr: Vous pouvez utiliser les jetons de champs conformément aux "Modèles de remplacement" utilisés dans "Réécrire la sortie de ce champ" pour tous les champs.

en: Custom column class
fr: Classe de colonne personnalisée

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
fr: Classes supplémentaires pour chaque colonne. Séparées par un espace.

en: Custom row class
fr: Classe de ligne personnalisée

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
fr: Classes supplémentaires pour chaque ligne. Séparées par un espace.
