UIkit Grid (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: None
ja: なし

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Views
ja: ビュー

en: Number of columns
ja: カラム数

en: Medium
ja: 中程度

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
ja: "このフィールドの出力を書き換え" 欄で使用されている "置換パターン" に従って、すべてのフィールドに対してフィールドトークンを使用可能です。

en: Custom column class
ja: カラムのカスタムクラス

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
ja: 各カラムに出力する追加のクラス。スペース区切りで入力します。

en: Custom row class
ja: カスタム行クラス

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
ja: 各行に出力する追加のクラス。スペース区切りで入力します。
