UIkit Grid (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: None
nl: Geen

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Views
nl: Overzichten

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
nl: Er kunnen veld-tokens worden gebruikt, zoals te vinden onder "Vervangingspatronen" in de rubriek "Uitvoer van dit veld herschrijven" van ieder veld.

en: Custom column class
nl: Aangepaste kolom-klasse

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
nl: Aanvullende klassen voor iedere kolom. Meerdere klassen met spaties scheiden.

en: Custom row class
nl: Aangepaste rij-klasse

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
nl: Aanvullende klassen voor iedere rij. Meerdere klassen met spaties scheiden.
