UIkit Grid (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: None
pl: Brak

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Views
pl: Widoki

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Medium
pl: Średnie

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
pl: Można używać wzorców podstawiania dla pól tak samo jak "Wzorce podstawiania" wykorzystywane w "Modyfikuj wartość wyjściową pola" dla wszystkich pól.

en: Custom column class
pl: Własna klasa kolumny

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
pl: Dodatkowe klasy do dołączenia do każdej z kolumn. Oddzielone spacją.

en: Custom row class
pl: Własna klasa wiersza

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
pl: Dodatkowe, oddzielone spacją klasy do dołączenia do każdego z wierszy.
