UIkit Grid (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Number of columns
pt: Número de colunas

en: Medium
pt: Médio

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
pt: Você pode usar tokens de campo de acordo com os "Padrões de substituição" usados ​​em "Reescrever a saída deste campo" para todos os campos.

en: Custom column class
pt: Classe de coluna personalizada

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
pt: Classes adicionais para fornecer em cada coluna. Separado por um espaço.

en: Custom row class
pt: Classe de linha personalizada

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
pt: Classes adicionais para fornecer em cada linha. Separado por um espaço.
