UIkit Grid (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: None
ru: Нет

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Views
ru: Представление

en: Number of columns
ru: Количество столбцов

en: Medium
ru: Средний

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
ru: Вы можете использовать токены полей в соответствии с подстановочными шаблонами, используемыми в разделе "Переписать вывод этого поля" для всех полей.

en: Custom column class
ru: Пользовательский класс столбца

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
ru: Дополнительные классы для каждой колонки.
    Разделённые пробелом.

en: Custom row class
ru: Пользовательский класс строки

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
ru: Дополнительные классы для каждой строки. Разделённые пробелом.
