UIkit Grid (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: None
tr: Hiçbiri

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Views
tr: Görünümler

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Medium
tr: Orta

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
tr: Tüm alanlar için "Bu alanın çıktısını yeniden yaz" içinde kullanılan "Değiştirme şablonları" doğrultusunda alan belirteçlerini kullanabilirsiniz.

en: Custom column class
tr: Özel sütun sınıfı

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
tr: Her bir sütunda sağlanacak ek sınıflar. Boşlukla ayrılmış olarak belirtilir.

en: Custom row class
tr: Özel satır sınıfı

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
tr: Her bir satırda sağlanacak ek sınıflar. Boşlukla ayrılmış olarak belirtilir.
